Zaznacz stronę

Nasza kadra

Kuba Dorosz

Szef zespołu trenerów oraz twórca programu „Akademii Trenerów” CIE. Trener OL certyfikowany przez szkocki zespół Venture Trust. Z wykształcenia prawnik, który zawodowe ścieżki przekierował na pedagogikę, coaching oraz survival.

Realizator autorskich programów profilaktyki uzależnień dla młodzieży oraz wychowanków zakładu poprawczego. Przez 8 lat pracował jako pedagog ulicy (streetworker). Od 2015 roku realizuje warsztaty aktywizacji społecznej i zawodowej oraz warsztaty kompetencji miękkich.

Certyfikowany instruktor survivalu oraz założyciel marki UNIVERSAL SURVIVAL. Od 2013 roku regularnie organizuje ekstremalne, survivalowe wyprawy w odludne zakątki świata, tworząc w ich trakcie relacje na kanał YouTube. Autor e-booków oraz artykułów specjalistycznych w magazynie SPECIAL OPS.

Dariusz Wawrzeniecki

Psycholog, absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Doktorant Polskiej Akademii Nauk. Wykładowca Podyplomowych Studiów Trenerów Grupowych SWPS.

Trener biznesu w obszarach: umiejętności managerskie, motywacja, sprzedaż, zarządzanie sprzedażą, negocjacje, komunikacja interpersonalna. Trener IBD Business School, trener Schenk Institute oraz Senior Consultant w MERCER. Trener Outdoor Learning z doświadczeniem w projektach FOLM, Siła Bieszczad i Moc Warmii oraz szef zespołu coachów CIE. Zamiłowanie sportowe do biegania oraz boksu.

Kalina Żaczek

Z wykształcenia pedagożka, z doświadczenia koordynatorka projektów, z pasji fotografka, z serca weganka. Trenerka OL w projekcie FOLM oraz ko-trenerka „Akademii Trenerów” CIE.

Od lat związana z organizacjami pozarządowymi – m.in. Fundacją EFC, gdzie koordynowała działania w ramach ogólnopolskiego programu stypendialnego dla licealistów, Fundacją Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, we współpracy z którą koordynowała program wolontariatu w klinice Przylądek Nadziei oraz Fundacją Ładne Historie, w której aktualnie koordynuje działania programowe w Świdnicy. We współpracy ceni sobie uważność i zaufanie, zwolenniczka młodzieży i wolontariatu, miłośniczka ciszy, lasu oraz jogi.

Piotr Wojciekiewicz

Psychoterapeuta w nurcie TSR (terapia skoncentrowana
na rozwiązaniach), Trener biznesu (20 lat doświadczenia) w obszarach: umiejętności managerskie, motywacja, negocjacje, komunikacja interpersonalna, asertywność, radzenie sobie ze stresem, typologia stylów komunikacyjnych. Coach ICC od 2011, Akredytowany konsultant Insights Discovery (typologia osobowości).

Trener OL z doświadczeniem w projektach FOLM, Siła Bieszczad i Moc Warmii. Wieloletni praktyk w zarządzaniu i sprzedaży B2B. Prywatnie miłośnik dobrego jedzenia i słodkości, nieustająco pozytywie nastawiony do świata i ludzi. Właściciel dwóch kotów. W 2019 pokonał dystans ¼ IronMan (950 m – pływanie, 45 km – rower, 10,5 km – bieg) i przymierza się do kolejnego etapu, czyli ½ IM.

Anna Górka

Doktor nauk humanistycznych, absolwentka psychologii i antropologii kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego, trenerka OL, integrująca w swej pracy psychologię, coaching i poradnictwo. Prowadzi grupowe warsztaty rozwojowe oraz sesje indywidualne, pracując z przekonaniami, emocjami, ciałem i oddechem.

Wspiera procesy transformacji osobistej, zawodowej oraz społecznej – łącząc metody z pogranicza arteterapii, psychoterapii gestalt, eko-psychologii czy poradnictwa kariery. Entuzjastka praktyk antystresowych opartych na kontakcie z naturą.

Zaangażowana w edukację obywatelską i antydyskryminacyjną oraz kampanie ekologiczne bazujące na aktywizmie, sztuce i edukacji. Jest zwolenniczką podejścia holistycznego, wędrówek i bycia w lesie.

Jarosław Zagórny

Trener, konsultant biznesowy, innowator. Absolwent studiów podyplomowych „Menedżer jako trener i coach” oraz licznych kursów m.in. szkolenia z zakresu zarządzania zmianą – PROSCI Change Management Certification Program.

Doświadczenia zawodowe wywodzi m.in. z wieloletniej współpracy z międzynarodową korporacją branży finansowej. Autor międzynarodowego programu szkoleń z zakresu negocjacji i obsługi klienta dla grupy ok. 1000 konsultantów w 5 krajach Europy. Prelegent konferencji z zakresu Motywowania Team Leaderów Call Center.

Specjalizuje się w szkoleniach kadry menadżerskiej z zakresu budowania zaangażowania pracowników, budowania marki osobistej menadżera i rozwoju kompetencji menadżerskich a także w szkoleniach dedykowanych dla zespołów sprzedażowych, obsługi klienta, windykacyjnych. Pasjonat aktywności plenerowych, posiadający na koncie m.in. 860 km marsz na ternie Hiszpanii, nocny półmaraton oraz liczne wędrówki górskie.

Lena Kaszycka

Ukończyła psychologię stosowaną Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest trenerką OL, trenerką procesów poznawczych, instruktorką warsztatów ceramicznych oraz trenerką umiejętności społecznych i interpersonalnych dla dzieci.

Prowadzi warsztaty rozwojowe wykorzystując w pracy metodę Cyklu Kolba, dramy, pracy w kręgu. Przez dwa lata uczyła się i pracowała w Hiszpanii, koordynując praktyki zawodowe młodzieży w Andaluzji, gdzie doskonaliła znajomość języków obcych i umiejętności pracy z grupą.

Od dwudziestu lat śpiewa w chórach, gra na instrumentach, uprawia slackline i highline, biega, podróżuje. Biegle posługuje się językiem hiszpańskim i angielskim, uczy się francuskiego.

Jakub Czajkowski

Geograf, przewodnik górski, ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz trener OL. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z ludźmi jako przewodnik górski, lider wypraw oraz szef biura podróży. Wędrował po górskich pustkowiach Azji Środkowej – w Pamirze i Tien-szanie. Przemierzał szlaki Tybetu, Indochin i syberyjską tajgę. Podróżował konno po Mongolii, Kirgistanie i Macedonii. Swoimi doświadczeniami podróżniczymi dzieli się w czasie licznych prelekcji tematycznych.

Za wyprawę rowerową „Mongolia na Dwóch Kółkach” otrzymał nominację do nagrody TRAVELERY National Geographic w kategorii Podróż roku. Pasjonuje się fotografią, dziką przyrodą i aktywnym wypoczynkiem, najlepiej na dystansie 100 km, z mapą i kompasem w dłoni.

Diana Czajkowska

Absolwentka ochrony środowiska. Trener OL, przewodnik kąpieli leśnych, instruktor turystyki kwalifikowanej – turystyka rowerowa, dogoterapeuta. Współpracuje z ośrodkami ukierunkowanymi na outdoorowe metody pracy oraz placówkami skupiającymi się na pracy z dziećmi z rodzin o podwyższonym zagrożeniu wystąpienia uzależnień.

Organizuje zajęcia edukacji przyrodniczej przybierające formy wyjazdów rowerowych, trekkingów górskich, spływów kajakowych, morsowania. Zwolenniczka wykorzystywania hamaków w pracach z dziećmi i dorosłymi z zakresu odnajdywania relaksu i balansu w naturze. Ponadto, koordynuje ogólnopolską akcję „Książka za worek śmieci” – sprzątanie śmieci w dużych miastach Polski. Fascynują ją podróże i przygody – także te, które można przeżyć tuż za rogiem, niekoniecznie wiele kilometrów od domu.

Sylwester Ujazdowski

Absolwent warszawskiego kulturoznawstwa oraz filozofii, stypendysta islandzkiego Reykjavik University w ramach studiów doktoranckich w IFiS PAN. Trener Outrood Learning nie tylko CIE, ale również duńskiego Silkeborg Folkehøjskole, instruktor terapii zajęciowej wykorzystujący formy outdoor w pracy z osobami z niepełnosprawnościami.

Aktywny członek organizacji pozarządowych oraz krajowych i międzynarodowych inicjatyw z zakresu turystyki, historii, teatru. Laureat specjalnego wyróżnienie za esej na temat inteligencji zaangażowanej w konkursie organizowanym przez redakcję pisma Krytyka Polityczna.

Piotr Macieja

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, IESE Business School, Akademia Psychologii Przywództwa oraz Studium Autorytety Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, Academy of Executive Coaching. Trener OL z doświadczeniem z projektu FOLM.

W pracy rozwojowej z ludźmi jest mentorem liderów edukacji w programie APLO (Akademia Przywództwa Liderów Oświaty), mentorem młodzieży w programie Future Makers Fundacji Samodzielni Robinsonowie.

Pracuje również jako wewnętrzny coach i mentor dla pracowników i liderów kancelarii prawniczej Dentons. Posiada 20 lat doświadczenia w zarządzaniu zespołami i organizacjami.

Alicja Szymków

Pedagożka z wieloletnim doświadczeniem w pracy w dziećmi, pracująca w duchu pedagogiki Montessori, porozumienia bez przemocy oraz autentycznego kontaktu z człowiekiem i podążanie za nim w procesie rozwoju, które z czasem zaowocowały współpracą ze środowiskiem edukacji domowej w zakresie prowadzenia warsztatów tzw. „leśnej szkoły”.

Trenerka OL w ramach projektów FOLM i Siła Bieszczad. Przewodniczka górska oraz instruktorka przewodników górskich. Prowadzi wycieczki i wyprawy w Polsce i Europie, w różnych warunkach terenowych zarówno w porze ciepłej jak i zimą. Absolwentka szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy w warunkach outdoor.

Edyta Salnikow

Absolwentka psychologii SWPS Katowice oraz socjologii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Dodatkowo ukończyła marketing i zarządzanie na Politechnice Rzeszowskiej.

Trenerka OL z doświadczeniem z projektów Moc Warmii oraz Siła Bieszczad oraz trenerka biznesu (AMT Grupa Mentor). Na co dzień dyrektor Bieszczadzkiego Uniwersytetu Ludowego, wiceprezes Fundacji Przestrzeń Lokalna, współinicjatorka powstającej Podkarpackiej Federacji Organizacji Pozarządowych PARASOL.

Doświadczenie zawodowe zdobywała koordynując projekty grantodawcze, projekty o tematyce animacji społecznej i kulturalnej.

Agnieszka Chmielewska

Z wykształcenia ekonomistka związana z branżą hotelarską, od 2017 roku pełniąca funkcje menadżerskie w obiektach 4*. Szkoli zespoły serwisowe z zakresu gościnności usługowej. Trenerka OL realizująca projekt FOLM oraz Moc Warmii.

Pasjonatka życia, rozwoju osobistego, natury, mindfulness oraz sportu. Od 2021 roku prowadzi terapię dźwiękiem misami tybetańskimi. Wspiera ludzi w odnalezieniu siebie oraz wewnętrznego spokoju. Udziela się wolontariacko m. in. od 2021 roku tutor Akademii Przyszłości. Prywatnie uwielbia piesze wędrówki ze swoim psem oraz wszelkie formy aktywności fizycznej oraz rozwoju duchowo-mentalnego.

Michał Witoszyński

Z wykształcenia ekonomista i geograf, z zawodu przewodnik-organizator turystyki, koordynator eventów, specjalista do spraw logistyki, marketingu oraz trener OL. Współpracował z wieloma podmiotami komercyjnymi oraz organizacjami pozarządowymi, zarówno w kraju jak i za granicą.

Poszukiwacz przygód i włóczykij uzależniony od sportowych endorfin i adrenaliny. Jego naturalnym środowiskiem są góry, lasy i woda.

Monika Szewczyk

Absolwentka kierunku Nauki o Rodzinie o specjalizacji mediacja rodzinna, od 2019 roku trenerka OL współpracująca z Bankiem Żywności w Olsztynie oraz CIE. Uczestniczka wielu inicjatyw w swojej gminie, m.in. warsztatów budowania kapitału społecznego w ramach programu „Pomosty” oraz realizatorka lokalnych miniprojektów.

Fascynuje ją drugi człowiek i procesy w nim zachodzące. Pasjonatka ziołolecznictwa, ogrodnictwa i życia blisko natury. Gdy nie jest w lesie, prowadzi swoją małą firmę, zajmującą się produkcją naturalnych świec.

Agnieszka Szostok

Absolwenta inżynierii środowiska, zajmująca się zagadnieniami z zakresu ochrony środowiska oraz adaptacji do zmian klimatu. Trenerka OL oraz edukatorka ekologiczna związana między innymi z Stowarzyszeniem Międzykulturowym Maloka oraz Fundacją Zielone Szkiełko.

Realizuje projekty skupiające się na edukacji i podnoszeniu świadomości na temat ochrony środowiska. Ukończyła min. kurs Terapii zajęciowej z elementami arteterapii, kurs Asystenta turystycznego osoby niepełnosprawnej.

Jakub Ciszyn

Z wykształcenia filozof i pedagog. Obecnie trener OL, terapeuta, wychowawca dzieci i młodzieży, a także trener kompetencji społecznych i wrażliwości na kontakt z człowiekiem oraz naturą.

Przez sześć lat pracował jako certyfikowany instruktor wysokościowy, instruktor aktywności ekstremalnych (takich jak quady, paintball, czy OCR), sztuki przetrwania oraz sztuk walki. Współzałożyciel ogrodu terapeutycznego pod szyldem Centrum Samopomocy w Gdyni. Autor tekstów filozoficznych, a także uczestnik i moderator debat. Działacz młodej muzycznej sceny Trójmiasta oraz wokalista i gitarzysta zespołu aleph. Aspirujący pisarz i raper.

Joanna Piestrak

Leśniczka, edukatorka przyrodnicza, trenerka OL pracująca
w projektach CIE Siła Bieszczad oraz Moc Warmii. Entuzjastka NVC (Porozumienia Bez Przemocy), pracy z ciałem oraz coachingu opartego na potrzebach. Prowadzi warsztaty przyrodnicze, kulinarne z elementami dzikiej kuchni oraz spotkania rozwojowe dla kobiet.

Michał Drózd

Absolwent wydziału filozofii. Streetworker – pedagog ulicy. Trener OL w programie FOLM. Współpracował między innymi z organizacjami z Rosji (Sankt Petersburg) i Ukrainy (Fastów) w ramach tworzenia programów pracy z osobami wykluczonymi społecznie, niepełnosprawnymi i bezdomnymi, w tym środowiskami ukraińskich Romów.

Członek założyciel Stowarzyszenia Profilaktyków, Streetworkerów i Animatorów „Wachlarz”. Współrealizator programu szkoły przetrwania dla wychowanków zakładu poprawczego. Współtwórca marki UNIVERSAL SURVIVAL – instruktor oraz współrealizator zagranicznych wyprawy w rejony Syberii, Kazachstanu oraz północnej Norwegii. Samodzielnie zbudował drewniany dom.

Jolanta Skowroń

Doświadczenia zawodowe zdobywała w obszarze administracji.

Z biegiem lat przekwalifikowała się do pracy rozwojowej z człowiekiem oraz środowiskiem lokalnym. Od 2020 roku trenerka OL wspierająca szkolenie kadry w ramach „Akademii Trenerów”. Animatorka społeczna, autorka projektów aktywizacyjnych skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, osób starszych i dzieci. Od  2015 roku edukatorka Silver Sharing – programu stworzonego przez Federacja Organizacji Społecznych w Olsztynie skierowanego na edukację osób dorosłych oraz seniorów. Uczestniczka programu Szkoły Liderów Miast dotyczącym między innymi aktywizacji społeczności lokalnych oraz współpracy z władzami samorządowymi.

W 2020 roku ukończyła program certyfikacyjny w zakresie stosowania metodologii „Wartości w pracy indywidualnej” z wykorzystaniem narzędzi Values Team.

Marcin Grochowalski

Trener, coach ICC, trener OL oraz trener wspierający realizację „Akademii Trenerów”, Konsultant Mindsonar. Od 2018 certyfikowany trener wspomagania oświaty. Kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie na stanowiskach menadżerskich w międzynarodowych korporacjach. Z wykształcenia politolog. W pracy trenerskiej od kilku lat współpracuje w zakresie biznesu, edukacji oraz wsparcia polonii na kresach wschodnich.

Od 2018 roku współpracownik Fundacji Wolność i Demokracja jak trener, coach i konsultant w programach doskonalenia nauczycieli polonijnych. Propagator racjonalnego podejścia do życia. Fan leśnej sztuki kulinarnej. Ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Elżbieta Słoboda

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, specjalizacja turystyka. Przewodnik beskidzki i ratownik ochotnik w Grupie Bieszczadzkiej GOPR. Jest właścicielem firmy Swobodne Wycieczki, organizującej wolny czas turystom przebywającym w Bieszczadach, głównie wędrówek po połoninach. Trenerka OL z doświadczeniem z projektu Siła Bieszczad.

Od 2016 roku jako ratownik bierze udział w szeregu specjalistycznych szkoleń, m.in. z pierwszej pomocy czy ewakuacji z trudno dostępnych miejsc. W głównej mierze realizuje się jako przyszły przewodnik psa szkolonego do poszukiwań osób zaginionych. Miłośniczka górskich podróży, brała udział m.in. w wyprawach w Nepalu, Argentynie, Maroku czy Norwegii. Dwukrotnie przebyła kultowy Bieg Rzeźnika (85 km).

Jacek Drabarczyk

Absolwent Politechniki Warszawskiej oraz SGH w Warszawie oraz absolwent studium menadżerskiego dla PGNiG w Kolegium Zarzadzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Trener OL z doświadczeniem z projektu Siła Bieszczad. Aktywny człowiek wielu organizacji pozarządowych m.in. ZHP, PTTK, PZA Speleoklub Dąbrowa Górnicza, Stowarzyszenia Polska Szkoła Survivalu. Współpracownik ośrodków pomocy dzieciom, młodzieży i rodzinie, a także współpracownik projektu psychoterapeutycznego dla rodzin osób uzależnionych. Instruktor i pasjonat samoobrony oraz survivalu. Samodzielnie zbudował katamaran żaglowy.